Rowy 2015

Zielona szkoła - Rowy 2015

Już stało się tradycją w naszej szkole, że uczniowie klas trzecich biorą udział w zajęciach nad morzem. Grupa 25 dzieci z obydwu klas trzecich pod opieką Pań: Anny Kamińskiej, Małgorzaty Ziółkowskiej i Moniki Rabiasz-Rajca w dniach 14 - 22 września wyjechała na Zieloną szkołę do Rowów. Po czułych pożegnaniach z rodzicami wyruszyliśmy autokarem spod szkoły. Długa podróż minęła bardzo szybko i o szóstej rano byliśmy już w ośrodku "Słowińska Perła". Już pierwszego dnia zwiedzaliśmy miejscowość, spacerowaliśmy po plaży, jedliśmy pyszne lody, bawiliśmy się na placu zabaw i oczywiście uczyliśmy się. Podczas tygodniowego pobytu pokonaliśmy wiele kilometrów lasami Słowińskiego Parku Narodowego i brzegiem Morza Bałtyckiego. Widzieliśmy mnóstwo pięknych miejsc, m.in. Wydmę Czołpińską i Dolinę Charlotty w okolicach Słupska (tutaj zwiedzaliśmy fokarium, zoo i amfiteatr). Byliśmy na plaży w Ustce. Spotkaliśmy się z Kaszubami, którzy opowiedzieli nam o języku, tańcach, muzyce i haftach kaszubskich. Codzienne zajęcia lekcyjne mijały bardzo szybko. Po lekcjach czekały nas przyjemności - gry i zabawy na placach zabaw, spacery po plaży i po okolicy, wypady do cukierni, dyskoteka, ognisko. Tydzień minął bardzo szybko. W poniedziałek 21 września nadszedł czas pakowania bagażów i powrotu do domu. Spokojnie i bezpiecznie wróciliśmy pod szkołę we wtorek przed szóstą rano. Teraz pozostaje nam wspominać ten miły czas pełen słońca i zapachu morza. Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć.

Podczas apelu w dniu 14 października dzieci otrzymały pamiątkowe kubki.