Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 275

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 297

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 306
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem -

W Miasteczku Galicyjskim

Podczas gdy część trzecioklasistów spędzała czas na zielonej szkole pozostali mieli możliwość przenieść się w czasie i poczuć atmosferę miasteczka z przełomu XIX i XXw. A wszystko dzięki wycieczce do Nowego Sącza, gdzie obok skansenu powstało Misteczko Galicyjskie.

Dzieci poznały sekrety przedwojennych rzemieślników: szewca, zegarmistrza, fryzjera, krawca, fotografa. Zobaczyły jak wyglądały kiedyś poczta, apteka, remiza, gabinet dentysty, sklepik kolonialny oraz dom bogatych Żydów.

Z kolei w sądeckim skansenie szczególną uwagę zwróciły pomieszczenia szkoły, cerkiew, dwór oraz stare zabawki - m.in. drewniany rower bez pedałów i hamulców..

Z wycieczki wszyscy wrócili zmęczeni, uśmiechnięci i przekonani, że nie ma to jak w naszych współczesnych, wygodnych domkach.