Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 275

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 297

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sp1zakopane/ftp/article.php on line 306
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem -

Dzień Ziemniaka

„Święto dziś Ziemniaka mamy

Tak więc pierwszaczki zapraszamy

Na konkursy i zawody

Na zagadki i podchody

Niech zjednoczą się rodziny (klasy!)

i niech mają dziarskie miny

Uśmiech, humor i zabawa

To jest najważniejsza sprawa!”

Dnia 15 października odbył się kolejny już w naszej szkole Dzień Ziemniaka. Święto Jesieni i Pierwszaków – doskonała okazja do integracji, wspólnej zabawy, odrobiny rywalizacji i przede wszystkim uśmiechu.

Uczniowie wszystkich czterech klas pierwszych wraz z wychowawczyniami spotkali się tradycyjnie już – dzięki uprzejmości Pani Zofii Karpiel w szałasie pod Lipkami, aby dowiedzieć się co nieco nie tylko o ziemniakach, grulach, pyrach i kartoflach lecz także mieli okazję do wspólnej zabawy i poznania siebie nawzajem. W krótkim quizie jesiennym „Co wiemy o jesieni?” pierwszaki wykazały się niemałą wiedzą o tej przepięknej porze roku, dowiedziały się również skąd przybyły do nas ziemniaki i dlaczego są uznawane za jedne z najsmaczniejszych darów jesieni. Wybrani uczniowie przystąpili do wykonania ziemniaczanych ludków a pozostali brali udział w konkurencjach sportowych, m.in. musieli posadzić i zebrać ziemniaki z pola, celnie wrzucać je do kosza oraz przebiec z ziemniakiem trzymanym na łyżce. Wszystkie klasy spisały się bardzo dzielnie, włączając w to także panie wychowawczynie, które musiały wykazać się precyzją w obieraniu ziemniaka, bowiem konkurs na najdłuższą obierkę nie należał do najłatwiejszych. Po emocjonujących zawodach dzieci przystąpiły do konsumpcji wspaniałych moskoli i ziemniaków w łupinach przygotowanych przez niecenioną Panią Marię Jarząbek oraz wszystkich słodkości – pyszności przygotowanych przez rodziców.

Za wspaniałą zabawę i miło spędzony czas dziękują organizatorzy spotkania Pani Maria Pająk, Pani Małgorzata Grzesiak, Pani Joanna Łypik – wychowawczynie świetlicy szkolnej.

Na zakończenie jeszcze raz dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspaniałe smakołyki :-)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.