SZKOLNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ „DO SZOPY HEJ PASTERZE”

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową. Celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

„DO SZOPY HEJ PASTERZE”

Uczestnicy

1. Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy uczniowie klas 1-3 - wykonawcy indywidualni.

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną szopkę.

Zasady przygotowania prac

1. Szopka Bożonarodzeniowa może być wykonana według wszelkich możliwości twórczych. Dopuszcza się dowolność inspiracji i użytych form, z zastrzeżeniami:

- forma szopki i jej wykonanie musi reprezentować poszanowanie dla tradycji bożonarodzeniowych

- podstawa szopki nie może przekraczać wymiarów 45 cm x 60 cm

- wszystkie elementy szopki muszą być wykonane własnoręcznie. Niedopuszczalne jest użycie elementów z seryjnej produkcji, np. gotowych figurek, pocztówek.

2. Szopki nie spełniające powyższych kryteriów nie będą oceniane w konkursie.

3. Każdą szopkę należy zaopatrzyć w metryczkę.

Etapy konkursu, kryteria oceny

1. Spośród wszystkich prac, jury wybierze najpiękniejsze szopki na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich.

2. Jury ocieniać będzie między innymi: pomysłowość, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka), oryginalne ujęcie tematu, nawiązanie do tradycji, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy.

3. Od oceny jury konkursowego uczestnikom konkursu nie przysługuje odwołanie.

Przyjmowanie prac

1. Szopki należy wykonać do 14 grudnia 2020 roku.

Nagrody

1. Wszystkie szopki zgłoszone do konkursu, będą stanowiły ekspozycję pokonkursową.

2. Spośród wszystkich szopek zgłoszonych do konkursu, jury dokona wyboru najpiękniejszych szopek.

Dodatkowe informacje

1. Złożenie pracy konkursowej oznacza zgodę uczestnika, opiekuna i akceptację warunków niniejszego regulaminu.

2. Autorzy szopek i opiekunowie wyrażają zgodę na publikowanie i wykorzystywanie materiałów fotograficznych dotyczących wykonanych szopek w celach reklamujących konkurs.

3. Prace przekazane do konkursu, na życzenie uczestników, mogą zostać zwrócone ich autorom, po zakończeniu ekspozycji.  Każdy z laureatów zostanie powiadomiony o terminie zakończenia ekspozycji i możliwości zabrania szopki.

Organizatorzy: Anna Zając, Małgorzata Ziółkowska