12 września - 77. rocznica śmierci patronki szkoły

W dniu 12 września 2018 roku, mija już 77 lat od śmierci naszej patronki szkoły Heleny Marusarzówny. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z pocztem sztandarowym, uczniami klas: 2a, 5b, 7b, 8a i 8b pojechali na uroczystości do Pogórskiej Woli z nauczycielami p. Grażyną Karpiel i Anną Kamińską. Delegacja wzięła udział we Mszy Świętej a także złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych więźniów w tym Helenę Marusarzównę. Zakończeniem obchodów była uroczysta akademia w szkole. W Zakopanem grób na Pęksowym Brzysku odwiedzili uczniowie z klasy 7b z p. Moniką Dubiel, gdzie zapalili znicze, aby oddać hołd wspaniałej osobie, która zginęła za wolną Polskę.