Śladami Bolka i Lolka...

W piątek 20 kwietnia uczniowie klasy 3c uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Bielska-Białej. Zaraz po przyjeździe w programie był Teatr Banialuka, który 2017 roku obchodził 70 - te urodziny. W teatrze zobaczyliśmy sztukę Smacznego proszę wilka. Po przedstawieniu czekał na nas przewodnik, z którym zwiedzaliśmy zakątki miasta, Bielska i Białej. Tam dowiedzieliśmy się o historii miasta i połączeniu tych dwóch miejscowości.

Po obiedzie udaliśmy się pieszo do Studia Filmów Rysunkowych, królestwa Bolka i Lolka oraz innych filmów rysunkowych dla dzieci jak Sceny z życia smoków czy Między nami bocianami. Pan, który jest pracownikiem Studia pokazał nam stare taśmy, rysunki, urządzenia, które służyły do montażu animacji poklatkowej. Zobaczyliśmy jak powstaje jedna minuta filmu, ile to pracy dużego zespołu ludzi. Było bardzo ciekawie. Na koniec dowiedzieliśmy się, że tego miejsca już nie zobaczymy w takim stanie, gdyż powstanie tu duży nowoczesny kompleks kultury. Zakończeniem  wycieczki była wizyta w kinie studyjnym, gdzie wszyscy zobaczyliśmy kilka filmów rysunkowych. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy Renata Bzdyk, opiekę sprawowała Anna Kamińska.