Akademia z okazji Święta Niepodległości

W poniedziałek - 13 listopada, odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klas 4c, 4d i 6b, przedstawili program literacko-muzyczny, który przygotowali p. Monika Dubiel, p. Urszula Stopka i p. Krzysztof Przywoźny.

Uczniowie przedstawili drogę Polski od niewoli do niepodległości, śpiewano pieśni patriotyczne. Gościem akademii był p. Stefan Borgula - członek rodziny Marusarzy, który w drugiej części uroczystości przedstawił sylwetkę Heleny Marusarzówny - góralki, narciarki, patriotki i kurierki tatrzańskiej. Opowiedział ciekawe historie z życia młodej dziewczyny, a obecnie patronki naszej szkoły. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu.