Konkurs Recytatorski "Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie"

W dniu 6 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie, pod honorowym patronatem Starosty Tatrzańskiego pana Piotra Bąka. W konkursie wzięło udział 158 uczestników z 18 szkół powiatu tatrzańskiego. Przesłuchania odbyły się w 4 kategoriach wiekowych. Uczniowie repezentowali naszą szkołę w kategorii I, tj. klas I - III. Naszą Szkołę reprezentowali trzecioklasiści.

Klemens Miętus
Zuzanna Styrczula
Helena Jakubiak
Aleksandra Jarecka
Zuzanna Sopiarz
3c
Anna Gąsienica - Giewont

Wszyscy uczniowie przygotowani do występu przez wychowawców przy współpracy z rodzicami, zaprezentowali się godnie i pięknie, wygłosili wybrane wiersze i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Laureatami zostali:
I miejsce - Anna Gąsienica-Giewont  - wychowawca Renata Bzdyk