Sadzimy krzewy i drzewa przy szkole

W dniu 19.04.2024 r. w ramach projektu pn. „Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Zakopane” sadziliśmy drzewa i krzewy przy naszej szkole: kosodrzewinę, limbę i jarząb pospolity. W akcji wzięli udział uczniowie klas 4 a i 4 b z wychowawcami. O drzewach i krzewach opowiadał Pan dr Tomasz Skrzydłowski z Tatrzańskiego Parku narodowego. Dyrektor Piotr Kopeć podziękował Pani Aleksandrze Mazur z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zakopane za dostarczenie sadzonek i udział w sadzeniu. To ważna sprawa w naszym środowisku - aby w miejsce starych drzew pojawiały się młode zapewniające wymianę gazową i równowagę ekosystemu, w którym żyjemy!