Pierwszaki z wizytą w Muzeum Kornela Makuszyńskiego

23 stycznia 2024 roku klasa 1 b udała się na warsztaty połączone ze zwiedzaniem do Muzeum Kornela Makuszyńskiego, mieszczącego się w Wilii Opolanka, a które jest Filią Muzeum Tatrzańskiego.

Uczniowie rozpoczęli ten dzień od warsztatów ,,Przygody Koziołka Matołka”.

Na wstępie usłyszeli jedną z historii, o tym, jak Koziołek Matołek wyrusza w podróż z rodzinnego Pacanowa do Afryki. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci miały za zadanie namalować na plastrach drewna zakończenie historii. Barwnych zakończeń nie było końca. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią oraz kreatywnością.

Po zakończonych warsztatach dzieci zostały oprowadzone po muzeum. Mogły zobaczyć tam m.in.: gabinet pisarza, sypialnię, zbiór jego fotografii, obrazów i dzieł, jak również obejrzeć ekranizację jego najsłynniejszych powieści oraz interaktywnie poznać samego pisarza.