Dzień Patronki Szkoły

17 stycznia - w dniu 106 rocznicy urodzin obchodziliśmy w Szkole Dzień Patronki Heleny Marusarzówny. Rano z uczniami złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze na grobie naszej patronki na Pęksowym Brzyzku.

Następnie w sali gimnastycznej odbyła się akademia. Szkolny chór pod dyrekcją Pani mgr Eweliny Kurzysz pięknie zaśpiewał piosenki patriotyczne. Prowadzący akademię: Maja Rodowicz i Jan Gasienica-Gładczan oraz nauczycielki: Pani Anna Kamińska i Pani Kinga Barciszewska-Ludwiczak przedstawiły prezentację o Helenie Marusarzównie.

W trakcie akademii przedstawiono wyniki w Powiatowym konkursie plastycznym i literackim: " HELENA MARUSARZÓWNA - GÓRALKA, SPORTOWIEC, KURIER TATRZAŃSKI", a wręczenia nagród i dyplomów dokonali: Pan Stefan Borgula z rodziny Marusarzów i dyrektor Piotr Kopeć. Dziękujemy uczniom za udział i nauczycielom za przygotowanie uczniów ze szkół: SP1 Zakopane, SP2 Zakopane, SP4 Zakopane, SP5 Zakopane, SP7 Zakopane, SP9 Zakopane, Szkoła Podstawowa im Heleny Marusarzówny w Zębie, Szkoła Podstawowa św. Brata Alberta w Sierockiem,  Szkoła Podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej. Gratulujemy bardzo dobrych wyników!