Przedwyborczy apel porządkowy i wybory do Samorządu Uczniowskiego

27 września 2023r. w klasach I-III na korytarzu I piętra i IV-VIII na sali gimnastycznej odbyły się krótkie apele w celu zaprezentowania kandydatów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Na samym początku apelu dyrektor szkoły i zgromadzona społeczność szkolna uczciła minutą ciszy s. Miłosławę, która zmarła w minioną sobotę po krótkiej, lecz ciężkiej chorobie.

Następnie pan dyrektor przybliżył uczniom rolę Samorządu Uczniowskiego, przedstawił procedury przeprowadzenia wyborów, a po chwili oddał głos aspirującym do samorządu uczniom.

Lista kandydatów do Samorządu Uczniowskiego:

- Klemens Bieniek,

- Maria Bonczyk,

- Julian Fidelus,

- Jan Gąsienica- Gładczan,

- Gabriela Koszut,

- Dominika Pradela,

- Maja Rodowicz.

Wszyscy ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów t.j.: „Dzień bez plecaka”, „Tydzień kolorów”, czy „Automaty z przekąskami i napojami”.

A tak prezentują się wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2023/2024, które odbyły się 28 września:

Skład Zarządu Samorządu uczniowskiego:

Przewodnicząca: Maria Bończyk 7a - 65 głosów

Zastępca przewodniczącej: Maja Rodowicz 8a – 60 głosów

Sekretarz: Julian Fidelus 8b - 58 głosów

Jan Gąsienica-Gładczan 8b - 54 głosy

Klemens Bieniek 5b - 26 głosów

Gabriela Koszut 6a - 21 głosów

Niestety poza składem Samorządu znalazła się Dominika Pradela 6b -15 głosów

Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy za udział w kandydowaniu, a także gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!