Całkiem blisko na torfowisko

Rezerwat przyrody "Bór na Czerwonem", który znajduje się w Nowym Targu, odkrył część swojego piękna i tajemnic przyrody przed grupą uczniów klas integracyjnych 1-3.

Pan leśniczy, Michał Kuciński, prowadząc nas ścieżkami pośród torfowisk, bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach i roślinach charakterystycznych dla tego terenu. Potrafimy dzięki niemu rozpoznać wełniankę, rosiczkę okrągłolistną i bagno zwyczajne. Wiemy też, że mech torfowiec świetnie zatrzymuje wodę.

Po lekcji przyrody w terenie przyszedł czas na odpoczynek i rekreację przy wiatach Nadleśnictwa Nowy Targ. Ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu były bardzo przyjemnym zakończeniem wyprawy.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy panu Michałowi Kucińskiemu i Nadleśnictwu Nowy Targ!