Festyn Rodzinny w Jedynce

1 czerwca 2023r. w Dniu Dziecka w naszej szkole zapanowała niezwykle radosna atmosfera.

Tego właśnie dnia po wielu latach nieobecności odbył się z wielką pompą ,,Festyn Rodzinny w Jedynce”.

Celem organizacji festynu było pozyskanie pieniędzy na zakup nowego sztandaru szkolnego.

Bogaty program sprawił, że szkoła, boisko, plac zabaw oraz podwórko szkolne wypełniły się tłumem ludzi.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Tłumy przyciągnęła loteria fantowa, do której przypisana była cała masa nagród.

Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się rozgrywki sportowe i tory przeszkód.

Istne oblężenie przeżył również wóz strażacki, który zainteresowani mogli obejrzeć dzięki uprzejmości strażaków… no i oczywiście nikomu nie zabrakło świeżej wody dla ochłody! Strażacy zaprezentowali zebranym akcję gaśniczą.

Swoje stoisko mała także Policja, gdzie panowie policjanci zapoznali odwiedzających z Sarą oraz Olką, czyli z czworonożnymi funkcjonariuszkami. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem służbowym funkcjonariuszy, usiąść i włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, czy na quadzie, a także porozmawiać z policjantami o ich pracy.

Na holu I piętra odbyły się pokazy wokalne, recytatorskie i taneczne dzieci z klas 1-3.

Uczniowie z klasy 1b, 4b i 7b pod opieką p. Małgorzaty Ziółkowskiej zaprezentowali zebranym iście bajeczne przedstawienie teatralne pt. „Calineczka”.

Dużą furorę robił koncert zespołu KliMat i Przyjaciele” w składzie Klimek i Mateusz Etynkowscy wraz z zaproszonymi gośćmi.

Wsparciem dla podniebienia były stoiska z wypiekami, kanapkami, przekąskami, napojami oraz grille z kiełbaskami.

Na koniec festynu odbyła się licytacja zdjęcia z autografem wielokrotnej medalistki olimpijskiej: Justyny Kowalczyk- Tekieli, który na licytację przekazała Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu, czyli uczniom, nauczycielom, obsłudze i rodzicom.

Dziękujemy wszystkim mamom, babciom, ciociom, które upiekły przepyszne ciasta i oczywiście Wam - gościom, którzy przybyliście na nasz festyn.

Gorące podziękowania kierujemy także do:

- Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem,

- Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem,