8A z programem "Poznaj Polskę" zdobywa Warszawę

Dzięki programowi „Poznaj Polskę” klasa VIII A ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zakopanem  w dniach 16.05- 17.05 roku miała możliwość zwiedzić naszą stolicę. Dofinansowanie z programu „Poznaj Polskę”  to kwota w wysokości 10000 zł, pozostała część w kwocie 7600 zł stanowiła wkład własny rodziców uczniów z klasy VIII A.

Poznawanie naszej pięknej Warszawy zaczęliśmy od spaceru z lokalnym przewodnikiem po Starym Mieście. I tak, przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem zatrzymując się przy Pałacu Prezydenckim, na Placu Piłsudskiego oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy zobaczyć zmianę wart.  Następnie udaliśmy się pod pomnik Zygmunta III Wazy i  pod Zamek Warszawski. W tym miejscu pani przewodnik opowiadała młodzieży o historii naszego kraju. Pospacerowaliśmy również po Rynku i obejrzeliśmy mury miejskie.  Po krótkiej przerwie udaliśmy się na spacer po Parku Łazienkowskim, gdzie mogliśmy podziwiać Pałac na Wodzie, pomnik Fryderyka Chopina, amfiteatr i oczywiście cudowne otoczenie parku. I to nie był ostatni punkt programu w ramach projektu „Poznaj Polskę” w danym dniu. Młodzież również zobaczyła  i zwiedziła Stadion Narodowy, gdzie weszliśmy na punkt widokowy, zaglądnęliśmy do szatni reprezentacji Polski, strefy zawodniczej, pomieszczeń odnowy biologicznej, płytę boiska. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na odpoczynek, by mieć siły na kolejny dzień poznawania naszej stolicy i jej historii, a wszystko to w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Kolejny dzień zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Pani przewodnik opowiedziała uczniom o mieszkańcach stolicy walczących w Powstaniu, o ich poświęceniu. Ta lekcja historii była hołdem dla obrońców Warszawy.

Kolejnym punktem na trasie naszej wycieczki w ramach projektu „Poznaj Polskę”  było Centrum Nauki Kopernik, gdzie młodzież uczestniczyła w doświadczeniach naukowych i dzięki interaktywnym eksponatom, poprzez naukę i zabawę poznawała zasady fizyki, chemii. Na sam koniec naszej wycieczki udaliśmy się na spacer po ogrodach biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wycieczka do Warszawy, która była dofinansowana z projektu „Poznaj Polskę” dała nam możliwość poznania naszej pięknej stolicy. Pogłębiła wiedzę młodzieży o historii naszego kraju na przestrzeni wieku. Było to też czas integracji i uśmiechu.