Święto Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia  z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się dwie uroczyste akademie. Wszyscy zgromadzeni, w galowych strojach, mieli możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji historii.

Uczniowie klas starszych  zaprezentowali inscenizację o tematyce patriotycznej, przypomnieli najważniejsze fakty, nazwiska związane z tamtymi wydarzeniami. Przy wspaniałym akompaniamencie wspólnie odśpiewaliśmy patriotyczne pieśni, które wzbogaciły uroczystość i dodały jej szczególnego, wyjątkowego charakteru.

Akademia miała na celu  przypomnieć uczniom o ważnym wydarzeniu historycznym, ale także uczyć patriotyzmu i dumy z dokonań minionych i współczesnych pokoleń Polaków.

Dyrektor szkoły, pan Piotr Kopeć, podziękował pani Irenie Mrozek za przygotowanie akademii, uczniom klas 5b, 7a, 8c za występ, Klimkowi Etynkowskiemu i panu Mateuszowi Etynkowskiemu za oprawę muzyczną, a pani Magdalenie Mierczak za dekoracje. Przypomniał także o wywieszaniu flag w dniu 2 maja i zachęcił do udziału w miejskich uroczystościach.