Przyrodnicze zmagania

W dniu 27.04.2023 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Zakopanem odbył się kolejny, XXXIII już Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla klas 4 – 6, który w tym roku przebiegał pod hasłem „90 lat Pienińskiego Parku Narodowego”.

W konkursie wzięło udział 17 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego:

• Szkoła Podstawowa w Bańskiej Wyżnej

• Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu

• Szkoła Podstawowa w Brzegach

• Szkoła Podstawowa w Dzianiszu

• Szkoła Podstawowa w Leśnicy - Groniu

• Szkoła Podstawowa w Maruszynie

• Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu

• Szkoła Podstawowa w Ratułowie

• Szkoła Podstawowa w Sierockiem

• Szkoła Podstawowa w Skrzypnem

• Szkoła Podstawowa w Szaflarach

• Szkoła Podstawowa w Witowie

• Szkoła Podstawowa nr 1 w Zakopanem

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Zakopanem

• Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem

Uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy ogólnej o parkach narodowych, ze szczególnym uwzględnieniem Pienińskiego PN oraz 6 zadań, skupiających się wokół fauny, flory i topografii Pienin, zasad zachowania w parku narodowym, a także spływu Dunajcem.

Wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom wiedzy. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Zakopanem

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zakopanem

Organizatorami konkursu był zakopiański oddział Ligii Ochrony Przyrody i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Zakopanem.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.