Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego.

W naszej szkole realizowaliśmy zajęcia edukacyjne i dodatkowe w dniu 21 kwietnia. Uczniowie klasy VIII c pod opieką Pani mgr Violetty Motyki przygotowali przedstawienie ekologiczne dla młodszych uczniów. Uczniowie klas I uczestniczyli w zabawach edukacyjnych na boisku szkolnych prowadzonych przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zakopane. Natomiast uczniowie klas IV i VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez pracowników Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie: Pani Paulina Majkutewicz, Pani Marta Bosak i Pani Kinga Kowalik. Zajęcia były przeprowadzone z inicjatywy Pani Jolanty Sitarz-Wójcickiej z Rady Rodziców.

W klasach podejmowano także działania w zakresie sadzenia kwiatów i segregowania śmieci.

Na zakończenie posadziliśmy dwie limby przy budynku szkoły.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie. Starajmy się na codzień stosować zasady dobrych relacji ze środowiskiem przyrodniczym w naszym otoczeniu!