LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - W nowej pracowni technicznej...

Dzięki programowi ,,Laboratoria przyszłości” nasi uczniowie korzystają z nowo wyposażonej pracowni technicznej. Prowadzone zajęcia umożliwiają uczniom poznanie nowoczesnych urządzeń oraz nabycie nowych umiejętności praktycznych.

Do tej pory, w klasach szóstych na ,,Zajęciach rozwijających kreatywność” poznajemy budowę i praktyczne zastosowanie maszyn do szycia. Klasy piąte korzystają z zakupionych igieł i nożyc haftując elementy haftu regionalnego.

Na lekcjach techniki, również korzystamy ze znajdującego się w pracowni zakupionego w ramach programu sprzętu. Na monitorze interaktywnym przygotowujemy się do karty rowerowej – np. rozwiązujemy zadania dotyczące skrzyżowań. W ramach rysunku technicznego wykorzystujemy długopisy 3D do tworzenia płaskich i przestrzennych figur geometrycznych. W miarę realizacji programu, będziemy wykorzystywać kolejny zakupiony sprzęt i chętnie podzielimy z Wami efektami naszej pracy.