Święto kreatywności

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Do tej pory w obchody angażowały się pojedyncze klasy, ale w tym roku z Kropką bawili się wszyscy.

Wszystko zaczęło się od książki Petera Reynolds'a pt. "Kropka". Opowiada ona o historii małej dziewczynki, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Tak też świętowali nasi uczniowie, którzy dodatkowo byli ubrani w stroje w kropki.

Było dużo uśmiechu, zabawy, a nieszablonowe zajęcia pozwoliły dzieciom uwierzyć, że każdy ma jakiś talent.