Delegacja Szkoły z wizytą w Dniu Patrona w Pogórskiej Woli

W dniu 9 września 2022 r. delegacja z naszej szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyła w obchodach Dnia Patrona Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli koło Tarnowa. Tam 12 września 1941 roku z rąk niemieckich okupantów zginęła Helena Marusarzówna. Ta niezłomna i bohaterska Polka jest dla nas wzorem i patronem w naszej szkole. W czasie apelu poległych i składania kwiatów pod pomnikiem była z nami Pani Burmistrz Agnieszka Gąsienica Nowak i Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Aneta Zwijacz-Kozica. Był z nami również członek  rodziny Marusarzów Stefan Borgula. Dziekujemy za obecność. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, a dyrektor Piotr Kopeć złożył gospodarzom życzenia i przekazał zebranym pozdrowienia z Zakopanego! Wyjazd przygotowały: Pani mgr Grażyna Karpiel i Pani Anna Kamińska, które przez wiele lat pielęgnują współpracę ze szkołą w Pogórskiej Woli. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie, tym razem w Zakopanem u nas w szkole.